Gdzie kupić hosting WordPress (i jak)

Jeżeli masz już domenę, czyli „adres” Twojej strony, to teraz jeszcze potrzebujesz hostingu. Hosting jest miejscem, na którym rzeczywiście będzie „leżała” Twoja strona na WordPressie i jej pliki. Hosting ma też odpowiednią infrastrukturę, by móc Twoją stronę wyświetlić odwiedzającym ją użytkownikom.

Gdzie kupić hosting

Mam swój ulubiony hosting współdzielony, na którym od kilku lat stoją wszystkie moje projekty. WordPress oficjalnie poleca tylko trzy hostingi i jednym z nich jest właśnie ten, którego używam: Siteground. Wielokrotnie szukałam czegoś o podobnym standardzie na rynku polskim, jak dotąd bezskutecznie.

Więcej o Siteground napisałam tutaj. Jedyny minus, który dla niektórych może być nie do przeskoczenia, to brak wsparcia w języku polskim. Jeżeli jednak umiesz się porozumieć w języku angielskim (np. na czacie), to się nie ma co zastanawiać.

Siteground to naprawdę solidna marka, ze wsparciem 24/7 i proaktywnym podejściem do kwestii bezpieczeństwa. Niech przykładem tutaj będzie fakt, że są w stałym kontakcie z twórcami Woocommerce i co najmniej raz mi się zdarzyło otrzymać maila od Siteground, że w jednym z rozszerzeń do Woocommerce wykryto podatność. Zespół Woocommerce już nad tym pracował, ale Siteground od swojej strony zabezpieczył strony na WordPressie hostowane właśnie na Siteground przed wykorzystaniem tej podatności. Było to rozwiązanie tymczasowe do momentu, aż Woocommerce wypuściło nową wersję wtyczki.

Hosting na Siteground ma 30-dniową gwarancję zwrotu. Możesz więc potestować i jeżeli nie przypadnie Ci do gustu, masz sporo czasu żeby zrezygnować i otrzymać pełen zwrot. Ale jestem niemal pewna, że Ci się spodoba, bo mają własny panel administracyjny, który jest naprawdę przejrzysty mimo mnogości opcji.

Jak kupić hosting

Na poniższym filmie pokazuję pełen proces zakupu hostingu na Siteground.

Dodaj komentarz