Kuloodporny formularz kontaktowy z Tally

Nie musisz czytać tekstu. Całe mięso jest na filmach 🍿

Jeżeli zdarza Ci się, że musisz dosyć często odpowiadać na te same pytania Twoich klientów lub potencjalnych klientów, to dzisiaj mam coś dla Ciebie. Zrobimy sobie kuloodporny formularz kontaktowy, czyli taki, który odpowiada już na część pytań.

Przykład formularza

Na mojej stronie testelka.pl zaimplementowałam taki formularz. Wygląda to tak, że użytkownik może zaznaczyć, z czym ma problem – czy są to problemy z logowaniem, techniczne, czy potrzebuje informacji o starcie i cenie kursów.

Tutaj jest treść dostępna tylko dla Solonautów.

Wykup dostęp do wszystkich treści

Na przykład, dosyć często u mnie powtarza się problem z logowaniem. Mam logowanie za pomocą tak zwanego „magicznego linka”. Oznacza to, że ludzie nie logują się swoim mailem i hasłem, tylko podają swój mail, a ja wtedy automatycznie wysyłam im na maila link, po kliknięciu w który zostaną zalogowani.

Na niektórych laptopach firmowych, które mają specyficzną konfigurację, ludzie nie mogą się zalogować za pomocą magicznego linka. W takich przypadkach muszą otworzyć go w innym kliencie poczty. Dlatego w formularzu mam odpowiedzi na najczęstsze pytania, czyli np. „jeżeli masz problemy z logowaniem, spróbuj jednej z poniższych metod” i potem są wymienione metody. Jeśli problem dalej występuje, proszę o podanie alternatywnego maila i kontaktuję się z taką osobą, aby zamienić maila na koncie użytkownika.

Korzyści z formularza

Jeśli ktoś wyląduje w Twoim formularzu kontaktowym, może się okazać, że znajdzie tam odpowiedź na swoje pytanie i nie wyśle maila, na który trzeba by było odpowiedzieć. Takie coś zrobimy sobie dzisiaj za pomocą narzędzia Tally.

Tally to narzędzie do formularzy, które ma płatną opcję, ale również darmowy pakiet. To, co pokażę w tym materiale, jest dostępne w darmowym pakiecie.

Podstawowy formularz kontaktowy

Teraz czas na stworzenie pierwszego prostego formularza w Tally.

Tutaj jest treść dostępna tylko dla Solonautów.

Wykup dostęp do wszystkich treści

Formularz z odpowiedziami

W tym filmie pokażę Ci, jak zbudować formularz kontaktowy z opcjami do wyboru i gotowymi odpowiedziami. Wykorzystamy listę rozwijaną, aby użytkownicy mogli wybrać odpowiednią kategorię swojego zapytania. Na przykład, możesz dodać opcje takie jak „Problemy techniczne”, „Mentoring i szkolenia” oraz „Inne”. Pokażę Ci, jak to zrobić krok po kroku. I jak wyświetlić gotową odpowiedź.

Tutaj jest treść dostępna tylko dla Solonautów.

Wykup dostęp do wszystkich treści

Osadzenie formularza na stronie

Teraz pokażę Ci jak poprawnie osadzić formularz na stronie na przykładzie WordPressa.

Tutaj jest treść dostępna tylko dla Solonautów.

Wykup dostęp do wszystkich treści

Podsumowanie

Wiesz już jak stworzyć kuloodporny formularz kontaktowy za pomocą Tally. Umiesz:

  • tworzyć formularze z odpowiedziami na najczęstsze pytania,
  • konfigurować opcje wyboru w formularzu,
  • osadzać formularze na stronach, np. WordPress.