Case study: kursy online brazylijskiego jiu jitsu

Ta strona nie jest typową platformą z kursami online. To, co ją różni np. od testelka.pl to niewielka ilość treści tekstowych. Na testelka.pl (tutaj opis tego projektu) każda lekcja ma opis z dodatkowymi materiałami i np. kodem w Javie czy C# jaki jest używany w lekcjach. Tutaj kursy online są typowo nastawione na wideo, zresztą trudno sobie wyobrazić, żeby mogło być inaczej biorąc pod uwagę tematykę kursów.

Członkostwo i subskrypcja

Zostało to rozwiązane podobnie jak na testelka.pl, czyli jest możliwość dołączenia w ramach subskrypcji miesięcznej albo rocznej. Obie formy uczestnictwa dają dostęp do wszystkich materiałów znajdujących się na onlinebjj.pl. Różnica jest taka, że tutaj oba członkostwa same się odnawiają, czyli nie tylko opcja miesięczna jest samoodnawialna, ale też roczna.

Metody płatności

Płatności są rozwiązane poprzez Stripe. W ramach tej integracji można płacić kartą jak i szybkimi przelewami poprzez Przelewy24. Ta druga opcja dostępna jest jedynie w subskrypcji rocznej. Użyta została oficjalna, darmowa wtyczka do Stripe.

Treści wideo

Treści wideo podobnie jak na testelka.pl hostowane są na Vimeo (z tym linkiem masz 25% zniżki na roczną subskrypcję), które umożliwia osadzanie treści jedynie w tej domenie, w której chcemy.

Dodatkowo, ponieważ tutaj nie ma za dużo tekstu i w zasadzie tylko filmy są interesujące dla użytkowników, zdecydowaliśmy się użyć „showcase” (czyli taka jakby playlista) w Vimeo. Chodziło też o to, żeby filmy był łatwiejsze do przeglądania na smartfonach. Dlatego też filmy nie są osobno podpięte każdy pod innym adresem i inną podstroną (tylko niektóre) ale udostępnione w formie playlisty.

Dodaj do ulubionych

W odpowiedzi na prośby użytkowników dodałam też możliwość oznaczenia danego materiału (podstrony z filmem albo lista filmów) jako ulubionego, by móc do niego później łatwiej wrócić. W tym celu podpięłam dodatkową zakładkę w „Moje konto”.

Ograniczenia dostępu dla członków

To znowu zostało rozwiązane podobnie jak na testelka.pl. Czyli całe strony są widoczne, natomiast filmy są niedostępne dla osób bez członkostwa i zamiast tego wyświetlana jest zaślepka.

Pozostałe funkcjonalności

Do strony zostały także dodane:

  • zapis na listę mailingową,
  • opinie dotychczasowych użytkowników na stronie głównej,
  • rozwijane FAQ.

Dodaj komentarz