Odliczanie na stronie

Potrzebujesz pokazać odliczanie na stronie do końca promocji albo sprzedaży? W tym wpisie pokażę Wam naprawdę banalne rozwiązanie na wrzucenie odliczania na stronę bez instalacji wtyczek i zapychania swojej strony kolejnymi pluginami.

Dlaczego nie wtyczką?

Ja wiem, że najchętniej wszystko byście zrobili wtyczkami do WordPressa, zwłaszcza, jeżeli jesteście nietechniczni. Natomiast rozwiązanie, które Wam dzisiaj pokażę jest tak proste, że każdy sobie poradzi.

Z wtyczkami jest tak, że raczej powinno się ich instalować mniej niż więcej z wielu powodów. O powodach, które mam ciągle z tyłu głowy i o których myślę przed instalacją każdej wtyczki, opowiem kiedy indziej. Ale właśnie to ograniczanie ilości zainstalowanych wtyczek jest powodem, dla którego używam tego, czego używam.

Odliczanie na stronie, a może w mailu?

Jest kilka serwisów oferujących za darmo zegar odliczający czas wstecz. Polega to na tym, że generujemy sobie za pomocą dostarczonego na stronie edytora nasz zegar w oparciu o datę zakończenia i jeszcze kilka innych bajerów jak np. kolorów, czcionek itp. i dostajemy kawałek kodu do użycia na stronie ale też na przykład w mailu.

Sendtric

Ja na swojej stronie robię to w Sendtric i tylko to rozwiązanie pokażę, bo jest jedynym darmowym, które znalazłam, które nie generuje zegarów ze znakiem wodnym albo umieszczoną pod zegarem nazwą firmy tworzącej to rozwiązanie. Jak można się spodziewać narzędzie jest bardzo proste, ale moim zdaniem zupełnie wystarczające. Na końcu wpisu podrzucę też linki do innych opcji.

Po przejściu na sendtric.com waszym oczom ukaże się prosty edytor. Należy w nim wybrać przede wszystkim datę i godzinę, do której ma nasz zegar odliczać. Jest także wybór języka i możemy wybrać język polski. Można również zmienić kolor tła (nie, nie może być przezroczyste, na to pozwolą natomiast płatne rozwiązania), cyfr oraz etykiet. Oprócz tego trzeba wybrać strefę czasową i podać maila.

Po zaakceptowaniu regulaminu i polityki prywatności możemy wreszcie kliknąć „GENERATE” i zobaczymy wygenerowany na podstawie podanych przez nas informacji licznik.

Jeżeli nie podoba ci się to, co widzisz, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby edytować, np. kolory i wygenerować całość jeszcze raz.

Wrzucenie odliczania na stronę lub do emaila

Teraz pozostaje skopiować wygenerowany kod i przekleić. Gdzie? A gdzie ci się żywnie podoba.

Możesz go np. wkleić na stronie głównej używając „Dostosuj” na motywie. Ja z reguły wybieram wtedy widget „Własny HTML” i tam pakuję wygenerowany kod.

Możesz go też wpakować do treści posta albo strony. Jeżeli korzystasz z Gutenberga, to po prostu tworzysz blok „Własny HTML” i przeklejasz kod.

Często potrzebne jest jeszcze ustawienie marginesów, żeby zegar był wycentrowany na stronie, oraz podlinkowanie zegara do jakiejś strony. Przykład zobaczysz poniżej.

Inne opcje

Jeżeli potrzebujesz trochę więcej bajerów, ustawień lub innego wyglądu zegara, to poniżej podrzucam linki do płatnych opcji z szerszymi możliwościami dostosowania zegarnia do waszych potrzeb.

Sendtric
Wspomniany już Sendtric ma również wersje płatne począwszy od 9 $ za miesiąc, jednak ta opcja wciąż nie umożliwia użycia transparentnego tła, taka przyjemność będzie nas kosztować 29 $. Jednakże już najtańsza płatna opcja pozwala na więcej w zakresie ustawień zegara.

MailTimers
Ma opcję darmową do 100 000 odsłon miesięcznie po założeniu konta. W wersji darmowej nie oferuje przezroczystego tła i pod swoim zegarem będziecie widzieć branding MailTimers. Najtańsza płatna opcja (9,99 $ miesięcznie na moment pisania tego artykułu) pozwala już na przezroczyste tło, usunięcie brandingu ale także np. evergreen timer, czyli taki rodzaj odliczania, który będzie liczony nie do jakiegoś momentu ale OD momentu otwarcia np. przez godzinę.

NiftyImages
Darmowy do 10 000 wyświetleń. To narzędzie nie służy tylko do odliczania, a przede wszystkim do generowania różnego rodzaju obrazów do emaili. Zegar posiada tutaj więcej ustawień, możemy np. ustawić co się ma wyświetlać, gdy odliczanie się zakończy. Najniższa cena na moment pisania artykułu dająca dostęp do własnych zegarów to 20 $ dla 50 000 wyświetleń miesięcznie.

MotionMail
W darmowej wersji ma do 20 000 wyświetleń miesięcznie.

CountdownMail
Co ciekawe tutaj w opcji darmowej mamy evergreen counter i wiadomość po zakończeniu odliczania. Mamy też również branding, jeżeli chcemy się go pozbyć musimy wykupić płatną wersję, której cena startuje od 7,99 $ miesięcznie.

Dodaj komentarz