Podstawowe ustawienia WordPressa

Jeżeli masz już zainstalowanego WordPressa na wybranym hostingu i ustawionego SSLa, czas poznać podstawowe ustawienia WordPressa. Pokażę Ci co warto zmienić na początku.

Ustawienia główne

Po zalogowaniu do WordPressa zobaczysz po lewej stronie panel z opcjami. Tam znajdziesz Podstawowe ustawienia WordPressa. Po kliknięciu w Ustawienia>Ogólne (Settings>General) przejdziesz do ustawień głównych. Tutaj możesz zmienić podstawowe ustawienia. Te, które warto zmienić znajdziesz poniżej.

Tytuł i slogan

Tutuł i slogan wyświetlają się po pierwsze na samej stronie na WordPressie (zobacz stronę głowną). Tytuł i slogan wyświetlają się także w opisie karty przeglądarki. Wrzuć tutaj coś krótko opisującego o czym traktują materiały na Twojej stronie.

Adres WordPressa i adres witryny

Ponieważ nasza strona działa już na https (mamy certyfikat SSL) i cały ruch i tak jest już przekierowywany na HTTPS (ustawiliśmy to w Siteground), to możemy bezpiecznie oba adresy zamienić z http na https.

Uwaga: nie ruszaj tych pól już później, bez pogłębienia wiedzy na temat tego do czego te pola dokładnie służą. Możesz sobie niechcący „wywalić” stronę i odkręcenie tego będzie wymagało na przykład pogrzebania w bazie, a tego nie chcemy.

Adres e-mail administratora

Tutaj możesz zmienić adres email admina. Ten adres email będzie używany do wysyłania emaili z WordPressa. Przykładem takiego email może być np. mail, który otrzyma użytkownik Twojej strony po rozpoczęciu procedury resetowania hasła.

Język witryny

Tutaj możesz zmienić język Twojej strony. Zmieni się on nie tylko dla Ciebie, ale też dla osób odwiedzających Twoją stronę.

Strefa czasowa

Ustaw strefę czasową, w której się znajdujesz. Dzięki temu zobaczysz np. godziny opublikowania postów dostosowane do Twojej strefy czasowej.

Czytanie

Tutaj powiem tylko o jednym ustawieniu. Dopóki pracujesz nad swoją stroną możesz nie chcieć, żeby się indeksowała i pojawiała w wyszukiwarkach. W takim wypadku zaznacz pole „Proś wyszukiwarki o nieindeksowanie tej witryny”.

Ważne: gdy jesteś już gotowy lub gotowa na pokazanie strony światu, nie zapomnij odznaczyć tego pola!

Bezpośrednie odnośniki

Tutaj upewnij się, że w odnośnikach korzystasz z nazwy wpisu, a nie np. liczby czy daty. Nazwa wpisu jest dużo lepsza pod kątem SEO.

Dodaj komentarz